SMAJ70A-M3/61.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ70A-M3/61.
| Image |  |
| Part Number | SMAJ70A-E3/61 | SMAJ70A-E3/5A | SMAJ70A-M3/5A | SMAJ70A-M3/61 | SMAJ70AHM3_A/I |
| Package/Case | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA | DO-214AC, SMA |
| Series | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Bidirectional Channels | - | - | - | - | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 70V | 70V | 70V | 70V | 70V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 77.8V | 77.8V | 77.8V | 77.8V | 77.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 113V | 113V | 113V | 113V | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3.5A | 3.5A | 3.5A | 3.5A | 3.5A |
| Power - Peak Pulse | 400W | 400W | 400W | 400W | 400W |