Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ28CAHM3/I
Part No.:
SMAJ28CAHM3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMAJ28CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ28CAHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ28CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ28CAHM3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ28CAHM3/I.
Image SMAJ28CAHM3_A/H SMAJ28CAHM3_A/I SMAJ28CAHM3/I
Part Number SMAJ28CAHM3_A/H SMAJ28CAHM3_A/I SMAJ28CAHM3/I
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A 8.8A 8.8A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications Telecom Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)