Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J33AHM3/H
Part No.:
SMA5J33AHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMA5J33AHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.4A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA5J33AHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA5J33AHM3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA5J33AHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA5J33AHM3/H.
Image SMA5J33AHM3_A/I SMA5J33AHM3_A/H SMA5J33AHM3/H SMA5J33AHM3/I
Part Number SMA5J33AHM3_A/I SMA5J33AHM3_A/H SMA5J33AHM3/H SMA5J33AHM3/I
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.4A 9.4A 9.4A 9.4A
Power - Peak Pulse 500W 500W 500W 500W
Power Line Protection No No No No
Applications Telecom Telecom Telecom Telecom
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)