Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J13AHM3/H
Part No.:
SMA5J13AHM3/H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMA5J13AHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.3A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA5J13AHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA5J13AHM3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA5J13AHM3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA5J13AHM3/H.
Image SMA5J13AHM3/H SMA5J13AHM3/I
Part Number SMA5J13AHM3/H SMA5J13AHM3/I
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.3A 23.3A
Power - Peak Pulse 500W 500W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)