Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J12CAHM3/I
Part No.:
SMA5J12CAHM3/I
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SMA5J12CAHM3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA5J12CAHM3/I on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA5J12CAHM3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA5J12CAHM3/I?
Image SMA5J12CAHM3_A/I SMA5J12CAHM3_A/H SMA5J12CAHM3/H SMA5J12CAHM3/I
Part Number SMA5J12CAHM3_A/I SMA5J12CAHM3_A/H SMA5J12CAHM3/H SMA5J12CAHM3/I
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.1A 25.1A 25.1A 25.1A
Power - Peak Pulse 500W 500W 500W 500W
Power Line Protection No No No No
Applications Telecom Telecom Telecom Telecom
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)