Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T27CAHM3/H
Part No.:
SM15T27CAHM3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SM15T27CAHM3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SM15T, TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
23.1V
Voltage - Breakdown (Min):
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
40A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SM15T27CAHM3/H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SM15T27CAHM3/H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T27CAHM3/H?
Image SM15T27CAHM3_A/I SM15T27CAHM3_A/H SM15T27CAHM3/H SM15T27CAHM3/I
Part Number SM15T27CAHM3_A/I SM15T27CAHM3_A/H SM15T27CAHM3/H SM15T27CAHM3/I
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V 23.1V 23.1V 23.1V
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V 25.7V 25.7V 25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V 37.5V 37.5V 37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A 40A 40A 40A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)