TDK Corporation SLF7032T-6R8M1R6-2PF
Part No.:
SLF7032T-6R8M1R6-2PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7032T-6R8M1R6-2PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.6A 49.2MOHM SM
Series:
SLF
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
DC Resistance (DCR):
49.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)
1. How to order SLF7032T-6R8M1R6-2PF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SLF7032T-6R8M1R6-2PF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLF7032T-6R8M1R6-2PF?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series SLF SLF SLF SLF SLF
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 220 µH 4.7 µH 100 µH 6.8 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 290 mA 1.7 A 450 mA 1.6 A 960 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 1.26Ohm Max 36mOhm Max 540mOhm Max 49.2mOhm Max 132mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) 0.134" (3.40mm) 0.134" (3.40mm) 0.134" (3.40mm) 0.134" (3.40mm)