TDK Corporation SLF7032T-100M1R4-2PF
Part No.:
SLF7032T-100M1R4-2PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7032T-100M1R4-2PF.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 63.6MOHM SMD
Shipping
Inventory:209
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SLF
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
63.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)