TDK Corporation SLF7030T-6R8M1R5-PF
Part No.:
SLF7030T-6R8M1R5-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7030T-6R8M1R5-PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.5A 41 MOHM SMD
Product Status:
Obsolete
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
DC Resistance (DCR):
41mOhm
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.22mm)