TDK Corporation SLF7030T-3R3M1R8-PF
Part No.:
SLF7030T-3R3M1R8-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF7030T-3R3M1R8-PF.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.8A 23 MOHM SMD
Product Status:
Active
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
DC Resistance (DCR):
23mOhm
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.22mm)
1. How to order SLF7030T-3R3M1R8-PF on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SLF7030T-3R3M1R8-PF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLF7030T-3R3M1R8-PF?
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series SLF SLF SLF SLF SLF
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 3.3 µH 4.7 µH 15 µH 22 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A 1.6 A 1 A 860 mA 650 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 23mOhm 36mOhm 84mOhm 110mOhm 160mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.127" (3.22mm) 0.127" (3.22mm) 0.127" (3.22mm) 0.127" (3.22mm) 0.127" (3.22mm)