TDK Corporation SLF12555T-150M2R8-PF
Part No.:
SLF12555T-150M2R8-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF12555T-150M2R8-PF.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.9A 25.9MOHM SMD
Product Status:
Obsolete
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
25.9mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)