SIT5347AE-FQ033JTB125.000000.pdf
| Image |  |
| Part Number | SIT5347AE-FQ033JTB125.000000 | SIT5347AE-FQ033JTB100.000000 |
| Manufacturer | SiTime | SiTime |
| Series | SiT5347, Endura™ | SiT5347, Endura™ |
| Package/Case | 10-SMD, No Lead | 10-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Base Resonator | MEMS | MEMS |
| Type | DCTCXO | DCTCXO |
| Frequency | 125 MHz | 100 MHz |
| Function | - | - |
| Output | LVCMOS | LVCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±100ppb | ±100ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | ±5.31ppm | ±5.31ppm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - |
| Current - Supply (Max) | 53mA | 53mA |
| Ratings | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-CQFN (5x3.2) | 10-CQFN (5x3.2) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.042" (1.06mm) | 0.042" (1.06mm) |