S682Z39Y5VN6TJ5R.pdf
| Image |  |
| Part Number | S682Z39Y5VN6TJ5R |
| Manufacturer | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | S |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |