S222Z33Y5VP63K5R.pdf
| Image | |
| Part Number | S222Z33Y5VP63K5R |
| Manufacturer | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | S |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 2200 pF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |