TDK Corporation RLF7045T-6R8N2R3-D
Part No.:
RLF7045T-6R8N2R3-D
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RLF7045T-6R8N2R3-D.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.3A 43.2MOHM SM
Shipping
Inventory:808
Series:
RLF-D
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
43.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)