TDK Corporation RLF12560T-100M7R5
Part No.:
RLF12560T-100M7R5
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RLF12560T-100M7R5.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 7.8A 14.88MOHM SM
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.8 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
14.88mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)