Vishay Dale RCP2512W91R0GWB
Part No.:
RCP2512W91R0GWB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP2512W91R0GWB.pdf
Description:
RES SMD 91 OHM 2% 3.5W 2512
Packaging:
Tray
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
3.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP2512W91R0GWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP2512W91R0GWB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP2512W91R0GWB?
Image RCP2512W91R0GWB
Part Number RCP2512W91R0GWB
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 91 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 3.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)