Vishay Dale RCP2512W43R0GEC
Part No.:
RCP2512W43R0GEC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP2512W43R0GEC.pdf
Description:
RES SMD 43 OHM 2% 3.5W 2512
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
3.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP2512W43R0GEC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP2512W43R0GEC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP2512W43R0GEC?
Image RCP2512W43R0GEC
Part Number RCP2512W43R0GEC
Product Status Active
Resistance 43 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 3.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)