Vishay Dale RCP2512B430RJWB
Part No.:
RCP2512B430RJWB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP2512B430RJWB.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 3.5W 2512
Packaging:
Tray
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP2512B430RJWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP2512B430RJWB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP2512B430RJWB?
Image RCP2512B430RJWB
Part Number RCP2512B430RJWB
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)