Vishay Dale RCP1206W430RJWB
Part No.:
RCP1206W430RJWB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP1206W430RJWB.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 2.4W 1206
Packaging:
Tray
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP1206W430RJWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP1206W430RJWB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP1206W430RJWB?
Image RCP1206W430RJWB
Part Number RCP1206W430RJWB
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2.4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)