Vishay Dale RCP1206W430RGS2
Part No.:
RCP1206W430RGS2
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP1206W430RGS2.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 2% 2.4W 1206
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP1206W430RGS2 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP1206W430RGS2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP1206W430RGS2?
Image RCP1206W430RGS2
Part Number RCP1206W430RGS2
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 2.4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)