Vishay Dale RCP1206W220RGEC
Part No.:
RCP1206W220RGEC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP1206W220RGEC.pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 2% 2.4W 1206
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP1206W220RGEC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP1206W220RGEC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP1206W220RGEC?
Image RCP1206W220RGEC
Part Number RCP1206W220RGEC
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 2.4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)