Vishay Dale RCP0603W820RGET
Part No.:
RCP0603W820RGET
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP0603W820RGET.pdf
Description:
RES SMD 820 OHM 2% 1.5W 0603
Packaging:
Tray
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP0603W820RGET on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP0603W820RGET price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W820RGET?
Image RCP0603W820RGET
Part Number RCP0603W820RGET
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)