Vishay Dale RCP0603B130RJWB
Part No.:
RCP0603B130RJWB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP0603B130RJWB.pdf
Description:
RES SMD 130 OHM 5% 1.5W 0603
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCP
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order RCP0603B130RJWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP0603B130RJWB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603B130RJWB?
Image RCP0603B130RJWB
Part Number RCP0603B130RJWB
Manufacturer Vishay Dale
Series RCP
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 130 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)