Vishay Dale RCP0505W43R0GWB
Part No.:
RCP0505W43R0GWB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP0505W43R0GWB.pdf
Description:
RES SMD 43 OHM 2% 1.4W 0505
Packaging:
Tray
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP0505W43R0GWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP0505W43R0GWB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0505W43R0GWB?
Image RCP0505W43R0GWB
Part Number RCP0505W43R0GWB
Package/Case 0505 (1412 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 43 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0505
Size / Dimension 0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)