Vishay Dale RCP0505W430RJWB
Part No.:
RCP0505W430RJWB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RCP0505W430RJWB.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 1.4W 0505
Packaging:
Tray
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.4W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)
Failure Rate:
1. How to order RCP0505W430RJWB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the RCP0505W430RJWB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0505W430RJWB?
Image RCP0505W430RJWB
Part Number RCP0505W430RJWB
Package/Case 0505 (1412 Metric)
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0505
Size / Dimension 0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)