QSCP251Q390K1GV001T.pdf
| Image | |
| Part Number | QSCP251Q390K1GV001T |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 39 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.89mm) |