Taiwan Semiconductor Corporation PGSMAJ11AHF4G
Part No.:
PGSMAJ11AHF4G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.PGSMAJ11AHF4G.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
PGSMAJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PGSMAJ11AHF4G on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PGSMAJ11AHF4G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PGSMAJ11AHF4G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PGSMAJ11AHF4G.
Image PGSMAJ11AHF4G
Part Number PGSMAJ11AHF4G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AC, SMA
Series PGSMAJ
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)