NS10155T3R3NNA.pdf
| Image | |
| Part Number | NS10155T3R3NNA |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | NS |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 3.3 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 6.49 A |
| Current - Saturation (Isat) | 8.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 12mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 40.6MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.85mm) |