NR10050T1R3N.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NR10050T1R3N.
| Image |  |
| Part Number | NR10050T1R3N |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | NR |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 1.3 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 9 A |
| Current - Saturation (Isat) | 11A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 8.84mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 53MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |