Taiyo Yuden MSAYT31QHSD473KTNA01
Part No.:
MSAYT31QHSD473KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSAYT31QHSD473KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 25V 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAYT31QHSD473KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSAYT31QHSD473KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAYT31QHSD473KTNA01?
Image MSAYT31QHSD473KTNA01
Part Number MSAYT31QHSD473KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)