Taiyo Yuden MSAYT31LSSD823KTNA01
Part No.:
MSAYT31LSSD823KTNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSAYT31LSSD823KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 25V 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MSAY
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAYT31LSSD823KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSAYT31LSSD823KTNA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAYT31LSSD823KTNA01?
Image MSAYT31LSSD823KTNA01
Part Number MSAYT31LSSD823KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)