Taiyo Yuden MSAYG31QHSD333KTNA01
Part No.:
MSAYG31QHSD333KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSAYG31QHSD333KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 35V 1206
Series:
MSAY
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAYG31QHSD333KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSAYG31QHSD333KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAYG31QHSD333KTNA01?
Image MSAYG31QHSD333KTNA01
Part Number MSAYG31QHSD333KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)