Taiyo Yuden MSAST105SB7224KFNB25
Part No.:
MSAST105SB7224KFNB25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSAST105SB7224KFNB25.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0402
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSAST105SB7224KFNB25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSAST105SB7224KFNB25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSAST105SB7224KFNB25?
Image MSAST105SB7224KFNB25
Part Number MSAST105SB7224KFNB25
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)