Taiyo Yuden MSASS32NSB7333KTNA01
Part No.:
MSASS32NSB7333KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSASS32NSB7333KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSASS32NSB7333KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSASS32NSB7333KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASS32NSB7333KTNA01?
Image MSASS32NSB7333KTNA01
Part Number MSASS32NSB7333KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)