MSART021SCG2R5AWRA01.pdf
| Image |  |
| Part Number | MSART021SCG2R5AWRA01 |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | MSAR |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 2.5 pF |
| Tolerance | ±0.05pF |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 008004 (0201 Metric) |
| Size / Dimension | 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.005" (0.14mm) |