Taiyo Yuden MSARE021SCG9R3BWRA01
Part No.:
MSARE021SCG9R3BWRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSARE021SCG9R3BWRA01.pdf
Description:
CAP CER 9.3PF 16V C0G/CG 08004
Capacitance:
9.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.005" (0.14mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSARE021SCG9R3BWRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSARE021SCG9R3BWRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSARE021SCG9R3BWRA01?
Image MSARE021SCG9R3BWRA01
Part Number MSARE021SCG9R3BWRA01
Product Status Active
Capacitance 9.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)