Taiyo Yuden MSARE021SCG8R5BWRA01
Part No.:
MSARE021SCG8R5BWRA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSARE021SCG8R5BWRA01.pdf
Description:
CAP CER 8.5PF 16V C0G/CG 08004
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MSAR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
8.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
008004 (0201 Metric)
Size / Dimension:
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.005" (0.14mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSARE021SCG8R5BWRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSARE021SCG8R5BWRA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSARE021SCG8R5BWRA01?
Image MSARE021SCG8R5BWRA01
Part Number MSARE021SCG8R5BWRA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MSAR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)