Taiyo Yuden MSARE021SCG5R3CWRA01
Part No.:
MSARE021SCG5R3CWRA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MSARE021SCG5R3CWRA01.pdf
Description:
CAP CER 5.3PF 16V C0G/CG 08004
Capacitance:
5.3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.005" (0.14mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MSARE021SCG5R3CWRA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MSARE021SCG5R3CWRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSARE021SCG5R3CWRA01?
Image MSARE021SCG5R3CWRA01
Part Number MSARE021SCG5R3CWRA01
Product Status Active
Capacitance 5.3 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)