MMZ1608Y601CTAH0.pdf
| Image |  |
| Part Number | MMZ1608Y601CTAH0 |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | MMZ |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 600 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 500mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 300mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |