MMZ0603AFY560VT000.pdf
| Image |  |
| Part Number | MMZ0603AFY560VT000 |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | MMZ-V |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Filter Type | Signal Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 56 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 125mA |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 2.2Ohm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | - |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |