Taiyo Yuden MMRLJ219SB5106MTNA01
Part No.:
MMRLJ219SB5106MTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMRLJ219SB5106MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMRLJ219SB5106MTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMRLJ219SB5106MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRLJ219SB5106MTNA01?
Image MMRLJ219SB5106MTNA01
Part Number MMRLJ219SB5106MTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)