Taiyo Yuden MMRLJ165SB5475MTNA18
Part No.:
MMRLJ165SB5475MTNA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMRLJ165SB5475MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0306
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMRLJ165SB5475MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMRLJ165SB5475MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRLJ165SB5475MTNA18?
Image MMRLJ165SB5475MTNA18
Part Number MMRLJ165SB5475MTNA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)