Taiyo Yuden MMRLJ165SB5225MTNA18
Part No.:
MMRLJ165SB5225MTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMRLJ165SB5225MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0306
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMRLJ165SB5225MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMRLJ165SB5225MTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRLJ165SB5225MTNA18?
Image MMRLJ165SB5225MTNA18
Part Number MMRLJ165SB5225MTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)