Taiyo Yuden MMRLA165SC6475MTNA18
Part No.:
MMRLA165SC6475MTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMRLA165SC6475MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0306
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MMRL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMRLA165SC6475MTNA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMRLA165SC6475MTNA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMRLA165SC6475MTNA18?
Image MMRLA165SC6475MTNA18
Part Number MMRLA165SC6475MTNA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MMRL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)