Taiyo Yuden MMJCU32MLB7106KPPDT1
Part No.:
MMJCU32MLB7106KPPDT1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCU32MLB7106KPPDT1.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCU32MLB7106KPPDT1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCU32MLB7106KPPDT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCU32MLB7106KPPDT1?
Image MMJCU32MLB7106KPPDT1
Part Number MMJCU32MLB7106KPPDT1
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)