Taiyo Yuden MMJCU31LBB7474KTPA18
Part No.:
MMJCU31LBB7474KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCU31LBB7474KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCU31LBB7474KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCU31LBB7474KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCU31LBB7474KTPA18?
Image MMJCU31LBB7474KTPA18
Part Number MMJCU31LBB7474KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)