Taiyo Yuden MMJCT32MLB7106MPPDT1
Part No.:
MMJCT32MLB7106MPPDT1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCT32MLB7106MPPDT1.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCT32MLB7106MPPDT1 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCT32MLB7106MPPDT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCT32MLB7106MPPDT1?
Image MMJCT32MLB7106MPPDT1
Part Number MMJCT32MLB7106MPPDT1
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)