Taiyo Yuden MMJCT31LBB7474KTPA18
Part No.:
MMJCT31LBB7474KTPA18
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCT31LBB7474KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCT31LBB7474KTPA18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCT31LBB7474KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCT31LBB7474KTPA18?
Image MMJCT31LBB7474KTPA18
Part Number MMJCT31LBB7474KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)