Taiyo Yuden MMJCS32NSB7473KTPA01
Part No.:
MMJCS32NSB7473KTPA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MMJCS32NSB7473KTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MMJCS32NSB7473KTPA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MMJCS32NSB7473KTPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMJCS32NSB7473KTPA01?
Image MMJCS32NSB7473KTPA01
Part Number MMJCS32NSB7473KTPA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)